Moje špagete iz rerne 😄 Sočna testenina sa bolonjez umakom i bešamelom
Moje špagete 😄 Kako sam „izmislila“ pasticio mnogo pre nego što sam znala da postoji Tamo negde 1993-1994. godine nije bilo interneta, YouTube recepata ni društvenih mreža. Tek poneki specijalizovani časopis sa receptima, i to uglavnom posebna izdanja za Božić, Vaskrs, leto ili jesen. Recepti su se pažljivo prepisivali u sveske, razmenjivali uz popodnevne kafice i čuvali kao pravo malo blago. Danas mi to zvuči kao neki kulinarski srednji vek 😄 Gledali smo povremeno putopisne emisije i tako upoznavali druge kuhinje. A jednog dana ja napravim bolonjez umak — tada sam ga zvala jednostavno „pašta-šuta“. Naravno, ostalo je pola ručka nepojedeno. Sutradan stojim pred frižiderom i razmišljam kako da iskoristim ostatke. Pomešam testeninu i bolonjez u tepsiji, skuvam bešamel, odozgo narendam trapist i sve lepo zapečem u rerni. I… jupiii 😄 Napravila sam novo jelo — MOJE ŠPAGETE! Svima sam se hvalila kako je fino i kako sam ekonomična 😎 Kao lazanje… ali nisu lazanje, jer tada baš i n...